Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme

Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme

Windows’ un  lisansını,  başka bir bilgisayara yüklemek için,  ya da sürüm  yükseltmek için,  kullanılan ürün için bir anahtara ihtiyaç duyulabilir. Bazen bunu el de etmek çok kolay olmayabilir. Windows’un nasıl yüklediğini önemlidir. Bazen kenar da bir anahtar bulunmayabilir. Windows 10 ürün anahtarını öğrenebilmek için, bazı adımları takip etmek gerekir.

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir? 

Ün anahtarını bulabilmek için, bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler su şekilde sıralanabilir; 

  • Komut İle Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemi 

Windows 10 sistemi olan bilgisayarlar da ürün anahtarı, ana karttaki, sabit yazılımda yer alır. Eğer yeni aldığınız bilgisayarın, ürün anahtarını öğrenmek isterseniz, bu komut sistemi ile yapabilirsiniz.

  • Not Defteri İle Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemi 

Yazılım indirmeye gerek kalmadan, ürün anahtarı öğrenmeye yardımcı olan metotlardan biri de not defteridir.  Bunun için ilk olarak, yeni bir not defteri oluşturulur. Aşağıda bir kod çıkar. Bu kod not defterine yapıştırılır ve farklı kaydede basılır. Ekrana kayıt şekli gelir ve tüm dosyalar seçeneği tıklanarak, kaydedilir. Dosya ismi adlandırılır. Dosyayı kaydettikten sonra, çift tıklandığı zaman ürün anahtarını öğrenmek mümkündür.

  • Perakende Kutusu İle Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemi

Windows 10 kutu şeklinde alındıysa, kutu içinde ürün anahtarı öğrenilebilir. Ürün anahtarı aranıyorsa, kutuyu kontrol etmek, yeterli olacaktır.

  • Ayarlardan Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemi

Uru anahtarı öğrenme yönteminin bir diğer şekli de ayarla kutusuna girerek, güncelleştirme seçeneğini seçip, etkinleştirme yapmaktır. Bu şekilde kolaylıkla ürün anahtarı bulunabilir

  • Produkey İle Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemi

Komut sistemi ile ürün anahtarı bulunamadıysa, başka bir yol tercih edilebilir. Produkey ile bu mümkündür. Ürün anahtarı öğrenmek için, uygulamayı bilgisayara indirmek ve yüklemek yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*