Truva atı Virüsü Temizleme

Truva atı Virüsü Temizleme

Dijital cihazlarınız için en tehlikeli olan virüslerden bir tanesi Truva atı virüsüdür. Bu virüsün hemen temizlenmesi şarttır. Bilgisayar dosyalarınıza, masaüstü çalışmalarınıza, fotoğraflarınıza, Instagram ve Facebook hesaplarınıza ve her türlü içeriğinize ulaşabilen bu virüs, sistemlerinizi çökerterek sizleri zor durumda bırakabilir. Bu bakımdan bu virüsü temizlemek sizler için en acil olan kullanımı gerektirir. Bu virüsü bilgisayarınıza ileten ve kullanan hesap ya da kişi sizinle ilgili tüm detaya Truva atı virüsü sayesinde ulaşabilecektir.

Truva atı Virüsü Temizleme Yöntemleri

Truva atı virüsü, bilgisayara gönderilen virüsler arasında en tehlikeli olan virüs tipidir. Truva atı virüsü temizleme işlemini yaptıktan sonra kontrolü gerekir. Truva atı virüsü bilgisayarları çökertmek için yeterli olan bir virüstür. Bu virüs yalnızca video ve fotoğraflarınıza ulaşmakla kalmayıp, banka kartı bilgilerinize, internet bankacılığı şifrelerinize ve kredi kartı bilgilerinize de kolaylıkla ulaşabilecektir. Truva atı virüsü temizleme işlemini yapmak için bilgisayarınıza Rkill adı verilen virüs temizleme programını indirmeniz şarttır. Bu program sayesinde Truva atı virüsünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Truva atı Virüsünden Kurtulmak

Bilgisayarınız ve bilgisayarınızın içeriğindeki dosyalar için tehdit oluşturan her türlü virüsün temizlenmesi gerekir. Ancak Truva atı virüsü en tehlikeli olan virüslerden bir tanesidir. Bu virüsün bilgisayardan temizlenmesi Rkill adı verilen programla mümkün oluyor. Truva atı virüsü temizleme işlemi yapıldıktan sonra diğer anti virüs programları ile kontrol edilmesi gerekiyor. Truva atı virüsü sürekli aktif olan bir virüstür ve öncelikle bu virüsün sisteminizde çalışma yapmasını durdurmak gerekir. Bu aktifliği yok eden programı ise Rkill programı yapıyor. Bu virüsü yok etmemek maddi açıdan da kayıplar yaşamanıza sebep olabiliyor. Eğer bilgisayar yazılımları alanında çok fazla bilginiz yoksa bu alanda yardım almanız önem taşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*