Slayta Müzik Ekleme

Slayta Müzik Ekleme

Slaytlar hem kişilerin hem de kurumların bir proje ve sunumlarını anlatırken kullandıkları en güçlü araçlardan biridir. Slaytları kullanmanın ve dikkat çekici hale getirmenin pek çok seçeneği vardır. Bunlardan biri de slayta müzik ekleme işlemidir. Slayta müzik eklemeözel anlar için hazırlanan dosyalarda da kullanılır. Slayta müzik nasıl eklenir sorusu ise kişilerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Slaytlarınıza bir müzik parçası eklemek için bazı önemli noktalarla bu işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Slayta Müzik Ekleme Nasıl Gerçekleşir?

Slayta müzik ekleme yapmak için ilk olarak bu eklemenin yapılacağı bilgisayarda mikrofon, ses kartı ve hoparlör gibi parçalar bulunmalıdır. Bu teknik donanıma sahip bilgisayarlarda ilk olarak slaytınıza gelerek ekle sekmesinden ses seçeneğine basmalısınız. Burada ses ekle sekmesi ile dosyanızda çalmasını istediğiniz müzik dosyasını seçmelisiniz. Bu işlemin sonunda slayt dosyanız boyunca seçtiğiniz müzik çalacaktır.

Sunum Slaytınıza Ses Kaydetme İşlemi Nasıl Olur?

Slaytınıza ses eklemesini ses kaydederek gerçekleştirmek isterseniz burada yine dosya üzerine gelip ekle sekmesine tıklamalısınız. Burada ses kaydet seçeneğine bastığınız anda etkin hale getirdiğiniz mikrofonunuzla ses kaydetme işlemini hale getirebilirsiniz. Ses kayıt işlemi bittikten sonra kaydet tuşuna basmalısınız. Bu kaydı slaytınızın istenilen kısmında kullanabilirsiniz. Eğer slayta müzik ekleme işleminde sunumun sadece belirli kısımlarında kullanım yapılacaksa burada da slayt üzerindeki eşil oklarını takip ederek sunumun istenilen kısımlarına müzik ekleme yapılabilir. Eğer slayt üzerinde ses ekleme işlemi yapılamıyor ise bu noktada arka planda çalma işlemi ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Slayttan müzik silme işlemi de ekleme işlemi kadar kolay gerçekleştirilir. Burada tek yapmanız gereken slaytın üstüne gelerek eklediğiniz müzik sekmesi üzerine tıklamak ve sil tuşuna basmak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*