Corel Draw Ne İşe Yarar?

Corel Draw Ne İşe Yarar?

Corel Corporation firmasınca üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla buluşan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Tasarımcıların, grafikerlerin, reklamcıların ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için özel olarak tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite ismini taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. Corel draw sayesinde birçok tasarım yapabilirsiniz fakat pixel tabanlı Photoshop gibi görsel anlamda güçlü efektler bulunmuyor. Bunun yanı sıra logo, kartvizit, el ilanı, katalog, broşür, branda ve web tasarım için vektörel tabanlı görsel çalışmalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Corel Draw’ın sade, anlaşılabilir ve kolay kullanım sağlayan bir ara yüze sahiptir.

Corel Draw Ne İşe Yarar?

Bu program sayesinde istediğiniz boyut ve ebatlarda kurumsal logo, dergi, gazete, afiş, billboard tasarımı, raket tasarımı, işyeri reklam panoları, broşür, kartvizit, davetiye, resim, karikatür, web sayfalarında kullanılacak objeler ve çerçeveler, arka planlar, buton kenarlık ikon gibi geniş bir yelpaze için çizimleri yapabilir. Tasarım firmaları için araç giydirme, kol saati ve duvar saati için görsel tasarımları, çanta tasarımları, takvim tasarımları, üzerine baskı yapılabilen her türlü forma, t-shirt, kazak gibi giyim ürünleri için de tasarım yapılabilir.

Her türlü porselen tabak, fincan, gibi ürünlerin üzerine basılacak türlü tasarımlar, gıda ambalajları, fotoğraf albümleri, desen, motif, her çeşit 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim gibi çizimlerle birlikte hayal gücünüze bağlı olarak özgün bir şekilde istediğiniz vektörel grafik çizimleri yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*