Bilgisayara Format Atma Windows 10

Bilgisayara Format Atma Windows 10

Bilgisayarlar artık her alan için gerekli bir dijital platform haline geldi. Bu özel cihazı dış etkilerden korumak için virüs programları yeterli oluyor. Ancak bilgisayarların ramlerinin çok dolu olması, bilgisayarlardan tam anlamıyla verim almaya engel oluyor. Bu durum bilgisayara format atma Windows 10 işlemine ihtiyaç oluşturuyor.

Bu işlemi yapmak için ise bazı programlara, USB ‘ye ve CD’ ye ihtiyaç duyuluyor. Bilgisayarın dolu olması, fonksiyonların bozulmasına ve bazı dosyaların açılmamasına sebep oluyor. Bilgisayara format atmak demek, bilgisayarın fabrika ayarlarına döndürülmesi anlamına geliyor. Bilgisayarlara format atma işlemi aslına bakılırsa sistem sorunları oluşmasında, bilgisayarda virüs tespit edilmesinde ve bilgisayarın çökme durumuna gelmesinde yapılıyor.

Windows 10 Format Atma

Bilgisayarınızda işletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorsanız bu bilgisayardaki donma problemlerine karşı bilgisayara format atma Windows 10 işlemini yapmadan önce önemli dosyaları yedeklemeniz gerekiyor. Bunun için dosyaları bir CD içine atabilirsiniz. Ya da bu işlemi bir USB aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra format atmak yerine dilerseniz bilgisayarınızın ayarlar bölümündeki fabrika ayarlarına geri dön ikonunu kullanabilirsiniz. Bilgisayara format atma Windows 10 işlemi yapmanız bilgisayarınızı sıfırlamak anlamına da geliyor. Bu nedenle eğer bilgisayarınızda virüs tehdidi bulunmuyorsa dosyalarınızı kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

Windows 10 Format Atma Hızı

Windows 10 format atma işleminde önceliğiniz BİOS ayarlarına ulaşmak oluyor. BİOS ayarlarında Windows 10 kurulumu yapmak için kurulum CD veya USB üzerinden başlat sekmesini tıklamanız gerekiyor. Ardından açılan pencereleri evet diyerek onaylamanız ve şimdi yükle seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlem bilgisayarınıza format atmak ve aynı zamanda Windows 10’u yüklemeniz anlamına geliyor. Ancak bu işlem bilgisayarınızda virüs var ise virüsü temizlemek için yeterli olmuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*